הם התחילו לתקוף ולהתווכח במקום להתייחס

לצפייה במכתב שנשלח: מכתבים לבריאות 19 לינואר 2016.

לפניכם סיפורו של י', שפנה אלינו וביקש לפרסם את המכתב ששלח למחלקת פניות הציבור בבית החולים שבו היה אביו מאושפז, ושלא זכה למענה. י' מתאר מסכת שלמה של תקלות וחוסר תשומת לב מצד הצוות, שגרמו לאביו חוסר נוחות וכאבים וסיכנו את בריאותו. הפרטים טושטשו על מנת לשמור על פרטיותה של המשפחה:

"אבי מאושפז במחלקה הגריאטרית, בשל מצבו אני משמש מיופה כוח ומלווה.

אבקש את התייחסותכם לעניינים הבאים:

  1. בתאריך XX.XX.15 פניתי אליכם בשאילתא בעניין נוכחות מלווה בעת תדרוך החלפת משמרות. על עצם הפנייה קיבלתי 'שיחת נזיפה' מהאחות הראשית והערה עוקצנית ממנהל המחלקה בעת שערך סיור בוקר בנוכחות מספר לא מבוטל של רופאים.
  2. בתאריך XX.XX.15 בסביבות השעה שמונה הגעתי ומצאתי את אבא לא מכוסה בחלקו התחתון וממלמל 'מים, מים'. האח האחראי מ' נמצא רק לאחר כחצי שעה שבה לא ידעו היכן הוא, וטען שבשל חוסר בכוח אדם, ייתכנו שעתיים שבמהלכן הצוות לא ייכנס לחדר.
  3. בתאריך XX.XX.15 חזרתי בסביבות השעה עשר. מצאתי כי עירוי אנטיביוטי ששמו לאבא ארבע שעות קודם לכן מלא ואינו מטפטף עקב קיפול של הצינורית. מסרתי על כך לאחות התורנית שהתייחסה לכך בשלוות נפש.
  4. במהלך האשפוז אבא טופל בנורופן או איבופן למרות שעל פי ההתוויות אין לתת נורופן למי שבעבר סבל מכיב קיבה. נושא כיב הקיבה מצוין בהיסטוריה הרפואית של אבא ולא נשאלנו לגבי זה.
  5. בתאריך XX.XX.15 עבר אבא טיפול על ידי ט' ועל ידי א' שהציגה עצמה כ'סטודנטית בהשאלה'. לאחר הטיפול הוא נראה במצב טראומטי, מיילל מכאבים ללא הפסקה באופן שלא נראה לפני כן. לא הוסבר לנו על נוכחות הסטודנטים והמעמד שלהם בנושא הטיפול בחולים. המטפלים לא מציגים את עצמם ואת תפקידם טרם מתן הטיפול. על פי רוב תווית הזיהוי של המטפלים חסרה או הפוכה.
  6. במשך ארבעה ימים נוצרו לאבא שלושה פצעי לחץ בעקב. שניים מהם גדולים במיוחד. בבוקר XX.XX.15 פנתה ו' מיוזמתה והסבירה לי שיש לדאוג שהעקבים יהיו באוויר. לצערי התברר לי כי הצוות המטפל אינו מבצע זאת ומשאיר את העקבים בצורה היוצרת פצעי לחץ וגורמת לכאבים לאבא. התשובות של הצוות לפנייה שלי התחלקו בין 'אם שגיתי אני מתנצלת' על ידי ט', מבט על המצב ללא תיקון על ידי ר', או התעלמות מוחלטת וסירוב מוחלט להסתכל על המצב על ידי ק'. האחות ק' בצרוף ב' מכוח העזר התחילו לתקוף ולהתווכח במקום להתייחס לעצם הבקשה העניינית.
  7. אבא מתקשה מאד בבליעת תרופות. במהלך מתן תרופה על ידי האחות ק' היא התעלמה לחלוטין ממני ומההסבר שלי לגבי הדרך בה אבא בולע את התרופות בעצמו באמצעות בקבוק שתייה, וניסתה לתת לו את התרופות בעצמה עם כוסית מים. במקרה קודם היא נתנה נר לאבא למרות שביקשתי ממנה להמתין שאגיד לו לגבי כך. זה כאב לו.
  8. הייתי עד לשני מקרים בהם בני משפחה טענו כי המטופל נקשר ללא סיבה מוצדקת או ללא יידוע שלהם.
  9. אבא סבל מכאבים בחזה בצד שמאל. במידה ולא הייתי מתעקש הדבר לא היה מצוין בתיק הרפואי.
  10. לאחר נטילת דם על ידי הרופאה ל' נשכחה גומיית חוסם עורקים על ידו של אבא. הדבר התגלה במקרה בעת בדיקת לחץ דם לאחר שעתיים. כמו במקרים הקודמים לא נראה שמתבצע תחקור והסקת מסקנות לתיקון והדבר גם לא היה נרשם בתיק ללא התעקשותי על כך."

letter-19.1

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.